Nasza Szkoła

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Praszce mieści się przy ulicy Listopadowej 18. Funkcjonuje w budynku , który został oddany do użytku 17.09.1976 roku. Powierzchnia zabudowy wynosi 720,2 m, budynek jest czterokondygnacyjny, w tym jedna podziemna, przeznaczona na pomieszczenia gospodarcze i szatnie szkolne. Do dyspozycji uczniów jest pełnowymiarowa sala gimnastyczna o powierzchni 364m, Plac ORLIK świetlica, kuchnia i zaplecze kuchenne, dziewiętnaście dużych sal lekcyjnych dwie małe sale językowe , sala do nauczania techniki wyposażona w komputery oraz jedna pracownia internetowa (MEN-owska) Ponadto do dyspozycji uczniów i nauczycieli jest biblioteka szkolna, zaopatrzona w około 11- tysięcy woluminów. W naszej szkole funkcjonuje sklepik , który umożliwia spożycie na miejscu ciepłych posiłków Wokół szkoły znajdują się tereny rekreacyjne i boiska sportowe.