Sprawozdanie z ,,Nocy Filmowej”

W dniu 17 grudnia 2018 roku w ramach  programu ,, "Młodzi w Akcji - Wiwat niepodległość!"zorganizowaliśmy  ,,Noc Filmową’’. Wydarzenie odbyło się w Szkole Podstawowej nr 3 w Praszce przy ulicy Listopadowej 18.
Celem projektu było inspirowanie opiekunów i opiekunek młodzieży oraz ich podopiecznych do podejmowania nieszablonowych działań na rzecz swojej okolicy i jej mieszkańców.
Przygotowania do ,,Nocy Filmowej” rozpoczęły się już w październiku. Grupa projektowa najpierw wybrała sposób realizacji projektu. Zgłoszono kilka propozycji . W wyniku głosowania grupa zdecydowała o zorganizowaniu „Nocy Filmowej”. Przez okres dwóch miesięcy organizowano wszystkie potrzebne zgody, sprzęty, oraz opiekunów potrzebnych podczas trwania seansów. Następnie członkowie grupy nagłaśniali imprezę  oraz roznosili plakaty reklamujące wydarzenie. Do udziału w imprezie zaprosiliśmy wszystkich mieszkańców Praszki.
W czasie naszej „Nocy Filmowej  były wyświetlane filmy o tematyce wojennej, w następujących godzinach:
-,,Pianista” godz.17:00-19:40, sala nr.8
-,,Kamienie na szaniec” godz.17:30-19:25, sala nr.33
-,,Cudowny chłopak” godz.18:00-19:53, sala nr.19
-,,Osobliwy dom Pani Peregrine” godz.17:10, sala nr.5
-,,Mój przyjaciel Smok” godz.17:10-18:55 sala nr.15a
-,,Miasto 44” godz.17:10-19:20 sala nr.14
W wydarzeniu wzięło udział  48 uczestników ( w tym uczniów, ich rodziców, dziadków  i rodzeństwo), 7 opiekunów i 10 organizatorów. Dla uczestników był również udostępniony  sklepik szkolny.
Projekt realizowany był przy współpracy  Pracownią Orange.
Opiekunem grupy projektowej był Pan Janusz Tobiś.
                                                                                                                           Anna Małyska