Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej


Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej to odbywające się przez cały rok szkolny projekcje kinowe dla uczniów, realizowane w ramach cykli tematycznych, dostosowanych do wszystkich etapów edukacyjnych. Każdy pokaz poprzedza prelekcja multimedialna wprowadzająca uczestników w tematy podejmowane w danym filmie. Cały program NHEF jest zgodny z podstawą programową MEN.

Edukacja filmowa to projekt, który realizowany jest już już ponad 10 lat. Cykliczne spotkania NHEF to projekcje wyjątkowych filmów, które omawiamy podczas prelekcji i prezentacji multimedialnych.

Każdy film, który wchodzi do programu, opisywany jest w analizie psychologicznej, z której mogą korzystać rodzice i pedagodzy, wskazywany jest również związek tematów poruszanych w filmach z podstawą programową.

W edycji 2019/2020 proponowanych jest 115 filmów w ramach 16 cykli tematycznych dla wszystkich etapów edukacyjnych. Będą to zarówno filmy, które pojawiły się w ostatnim czasie na ekranach kin, klasyka kina, jak i tytuły, które sprowadzane są do Polski specjalnie do naszego programu