DO HYMNU

DO HYMNU!

Nasza szkoła zakwalifikowała się do III Edycji Ogólnopolskiego Konkursu „ Do Hymnu”.

To konkurs dla szkół podstawowych na wspólne, jednogłosowe wykonanie hymnu państwowego oraz dwóch wybranych pieśni hymnicznych przez co najmniej połowę uczniów danej szkoły. W tym roku obok siedmiu pieśni hymnicznych, tj. Bogurodzicy, Gaude Mater Polonia, Roty, Marsz Polonia, Boże, coś Polskę, Święta miłości kochanej Ojczyzny, Żeby Polska była Polską, do wyboru jest również pieśń Marsz Pierwszej Brygady, która została dodana ze względu na przypadającą w 2020 roku 100. rocznicę Bitwy Warszawskiej. Konkurs Do Hymnu jest ważnym projektem w zakresie edukacji patriotycznej. Nie tylko ze względu na popularyzatorski charakter i bardzo liczny udział uczniów, ale też dlatego, że efektywnie integruje młodych ludzi, buduje wspólnotę, wyzwala poczucie dumy narodowej, a także zachęca do dbałości o narodowe dziedzictwo i do zainteresowania historią Polski.

Już wkrótce odbędą się przesłuchania, do naszej szkoły przyjedzie komisja wykwalifikowanych muzyków z Warszawy.

Trzymajcie kciuki;)