Wizyta w Narzędziowni Pszenica

09 grudnia br. uczniowie klasy III a pojechali z opiekunkami p. Lidią Wyrębak i Gabrielą Nalichowską do Strojca do Narzędziowni Pszenica. Po przybyciu na miejsce trzecioklasiści obejrzeli w sali konferencyjnej prezentację multimedialną przygotowaną przez Panią Paulę Pszenicę. Z prezentacji dowiedzieli się, w jaki sposób firma powstała, rozwijała się i jak funkcjonuje w chwili obecnej. Pani Paula Pszenica w poglądowy sposób za pomocą foremki do robienia pierogów i modeliny , dziurkacza oraz kartki papieru wytłumaczyła dzieciom, co to jest forma, a co odlew. Zaznaczyła również, jaką rolę podczas wykonywania wszystkich prac w firmie odgrywa matematyka i dlaczego należy jej się pilnie uczyć. Po prezentacji uczniowie założyli kamizelki odblaskowe i udali się z Panem Mateuszem Pszenicą do nowocześnie wyposażonej hali produkcyjnej. Trzecioklasiści z wypiekami na twarzy oglądali nowocześnie wyposażony park maszynowy, tok produkcji oraz prace wykonywane przez pracowników firmy. Po wyjściu z hali produkcyjnej trzecioklasiści udali się do pomieszczenia biurowego, aby dowiedzieć się kto w nim pracuje, co się w nim mieści i czemu ono służy. Na zakończenie pobytu w firmie wszyscy uczestnicy wycieczki otrzymali słodki upominek. Dziękujemy Państwu Pauli i Mateuszowi Pszenicom, właścicielom Narzędziowni Pszenica za umożliwienie zwiedzania ich firmy, za serdeczne przyjęcie i przyjazną atmosferę jaką stworzyli podczas wycieczki.