Zajęcia z anestezjologiem

W związku z realizowanymi tematami dotyczącymi zdrowia wychowawczyni klasy III a zrobiła uczniom niespodziankę i zaprosiła 10 grudnia br. na zajęcia lekarza anestezjologa, Pana doktora Pawła Lipkę. Lekarz przekazał uczniom informacje związane z dziedziną medycyny, którą się zajmuje. Wyjaśnił, co to jest anestezjologia, opowiedział jak wygląda jego codzienna praca w szpitalu, pokazał niektóre narzędzia, jakimi się posługuje. Ponieważ lekarz jest zamiłowanym fotografem amatorem swoją prelekcję urozmaicał pięknymi zdjęciami przedstawiającymi blok operacyjny, sale pooperacyjne, zespół lekarzy podczas operacji, karetki pogotowia, LPR. Uczniowie z wielkim entuzjazmem samodzielnie mierzyli sobie tętno, odczytywali jego wyniki, a Pan doktor sprawdzał, czy są prawidłowe. Trzecioklasistom ogromną frajdę sprawiło przymierzanie masek i czepków oraz uniformów lekarskich. Uczniowie zakładali nawet specjalne osobiste buty lekarskie. Zajęcia bardzo się uczniom podobały i stwierdzili oni, że wszyscy chcą zostać lekarzami. Miejmy nadzieję, że Pan doktor skutecznie zaszczepił wśród trzecioklasistów bakcyla i służba zdrowia nie będzie miała kłopotów z kadrą w przyszłości. Bardzo dziękujemy Panu doktorowi za przyjęcia zaproszenia i przeprowadzenie interesujących zajęć.